VDASH DONGLE

VDASH DONGLE – vzdálený monitoring vozu, diagnostika, atd…

VDASH Dongle (VDD) je námi (D5T5 s.r.o. / VolvoCesky.cz) vyvinuté zařízení, které se zapojuje do OBD zásuvky vozidla Volvo platforem 1, 2, 3, SPA, CMA, vyrobených v letech 1999 až 2018.

VDD disponuje GSM modulem 2G, vlastní chipovou M2M SIM-kartou, bluetooth modulem, akcelerometrem a speciálním CAN převodníkem, díky kterému lze pokročile diagnostikovat CAN BUS ve vozidle. Velikost VDD je cca 5-cm x 4,5-cm x 2,5-cm a je nabízen v bílém a černém provedení.

VDD k dnešnímu datu (1.3.2018) stále prochází vývojem, který již započal v roce 2015. HW donglu ještě stále není využit na 100% a mnoho funkcí bude ještě teprve otevřeno.

Již nyní však nabízíme poměrně slušný základ:

 • plnohodnotná vzdálená diagnostika (čtení + mazání chyb, aktivace kalibrací, vypalování DPF, reset servisního intervalu, apod…)
 • monitorování stavu baterie vozidla z našeho pohledu i z pohledu vozidla (State of Charge – SoC)
 • monitorování provozních stavů vozidla (teploty, stav paliva, stav servisu – kdy nastane, spotřeby, denní nájezdy,…)
 • kniha jízd (odkud-kam, ujetá vzdálenost, spotřebované palivo, identifikace řidiče podle klíče,…)
 • aktivace funkcí z mobilního telefonu / PC (spuštění nezávislého topení, odvětrání interiéru, spuštění osvětlení, otevření-zavření kufru,…)
 • aktivace funkcí se závislostí na stavu (sklopení zrcátek a vytažení oken při zamčení, naklopení zrcátka při zpátečce,…)
 • roaming v celé EU (zařízení funguje i pokud vycestujete do jiného státu v rámce Evropy)

Funkce, které jsou již na dohled:

 • zobrazení informací na displeji přístrojové desky (tlak turba, tlak paliva, zapalování,…)
 • SOS v případě nehody (automatické kontaktování blízké osoby v případě nehody vozidla pomocí SMS se souřednicemi GPS)
 • funkce alarmu (zjištění rozbití okna pomocí akcelerometru, zjištění spuštění alarmu, notifikace uživatele pomocí SMS)

Funkce, které chceme dodělat do 18-měsíců:

 • plnohodnotná náhrada za Volvo DiCE (kdo bude mít VDD, bude se moci připojit přes bluetooth i s Volvo VIDA / VDASH k vozidlu z PC)
 • vzdálené nahrávání software (změna konfigurace vozu, zvýšení výkonu, upgrade/reload jednotek,…)
 • a co nás ještě napadne… :)

Zatím ne všechny typy vozidel v kombinaci s modelovým rokem podporují všechny dostupné funkce VDD. Každý den však přidáváme a rozšiřujeme podporu, tudíž co není podporováno dnes, může být zítra.

Cena VDD je 3000,- bez DPH / 3630,- s DPH.

Pro pořízení VDD a jeho provozování je nutné mít aktivní předplatné BASIC pro přenos dat a provoz základních služeb, které je možné zakoupit v následujících variantách:

6-měsíců VDD BASIC za cenu 800,- bez DPH / 968,- s DPH
12-měsíců VDD BASIC za cenu 1200,- bez DPH / 1452,- s DPH
24-měsíců VDD BASIC za cenu 2200,- bez DPH / 2662,- s DPH

Maximální délka předplatného je 24-měsíců a jeho prodloužení je možné nejdříve 12-měsíců před koncem aktivního předplatného.

VDD BASIC obsahuje:

 • monitorování stavu baterie vozidla z našeho pohledu i z pohledu vozidla (State of Charge – SoC)
 • monitorování provozních stavů vozidla (teploty, stav paliva, stav servisu – kdy nastane, spotřeby, denní nájezdy,…)
 • aktivace funkcí z mobilního telefonu / PC (spuštění nezávislého topení, odvětrání interiéru, spuštění osvětlení, otevření-zavření kufru)
 • zobrazení polohy vozidla po vypnutí zapalování
 • roaming v rámci Evropy

Další funkce bude možné zakoupit samostatně prostřednictvím aplikace MyVolvo.info / portálu www.MyVolvo.info, který bude brzy spuštěn

Náhled aplikace pro Android a iOS zařízení je zde:

Aplikace je plně lokalizovaná v CZ a AJ jazyce.

.

VDASH DONGLE, veškeré služby, aplikace MyVolvo a portál MyVolvo.info, jsou vyvinuty společností D5T5 s.r.o., držitelem certifikátu ISO9001 a ISO27001 u společnosti DEKRA.

Objednávka je možná zde:

28.3.2018
Dobry den,

po delsi odmlce (omlouvame se), mame nejake novejsi info. Projekt VDD musime lehce pribrzdit, jelikoz nam pan advokat vysvetlil, ze potrebujeme projit homologaci E8, tudiz toto je pro nas cil na nejblizsi tydny.

Vasi objednavku mame v poradniku. Jakmile budeme po homologaci, bude pripravena i smlouva a nejspise to vypada, ze kazdy VDD bude i pripojisten (tzn. ze pokud dojde k jakekoliv skode ze strany VDD jako napriklad vybiti auta atd., tak vse bude hrazeno pojistovnou), budeme vas kontaktovat.

Nebudu vam tedy mazat med kolem pusy… realisticky to vidime na ostry provoz nejdrive za 3-mesice.

Otevre se nam vsak jina moznost a to takova, ze budeme nyni vybirat cca 30 beta testeru, kteri budou mit moznost po omezenou dobu zdarma testovat a zkouset funkce VDD na svem aute. Seznam konkretnich aut zverejnime velmi brzy.

Timto se cele Volvo komunite omlouvame, ale jak tu jiz nekdo na foru podotknul, vyrostli jsme v “garazi” a nikdy nas nenapadlo, ze “oficialni” uvedeni fyzickeho produktu na trh, bude tak komplikovane.

Za team VolvoCesky.cz – Ladislav Motl – info@volvocesky.cz